BYDLENÍ VRATIMOV
banner image
Prvotřídní kvalita

Bytový standard

Vstupní dveře

Vstupní dveře do bytů jsou bezpečnostní (bezpečnostní třída RC3) osazeny panoramatickým kukátkem. Kování je rovněž bezpečnostní, vně dveří je koule, zevnitř klika. Práh je v líci s nášlapnou vrstvou teraca z chodby. Dveře jsou protipožární.

Vnitřní dveře

Vnitřní dveře jsou lakované s obložkou a se skrytými panty. Dveře jsou osazeny kováním. Dveře se otvírají prioritně dovnitř místností ve směru vstupu. Dveře jsou dle charakteru navazující místnosti plné nebo se zasklením.

Okna

Izolační trojskla antracitové barvy s přerušenými tepelnými mosty. Zasklení je čiré. Nadpraží oken ze strany místnosti je výška pevné části okenního rámu.

Parapety

Obklady horní části parapetů z interiérů jsou řešeny bílou dřevěnou parapetní deskou. Z venkovní části je deska kamenná.

Povrchy stěn

Sádrové omítky, resp. stěrky budou ve všech obytných místnostech, kuchyních a vstupní předsíni. Koupelny a WC budou vybaveny velkoplošným obkladem až do výše stropu.

Podlahy

Obytné místnosti, včetně kuchyňského koutu a předsíně budou mít dřevěnou lepenou vícevrstvou podlahu. Soklové lišty budou barvy bílé. V koupelnách, WC a komorách bude položena velkoformátová keramická dlažba. Ve vstupních dveřích z chodby bude teracový práh provedený v rámci teracové vrstvy podlahy navazující chodby.

Zařízení koupelen

Koupelny budou osazeny zařizovacími předměty značky Ravak. WC budou zavěšené, nádržky integrované do stěn pod obklad s dvoutlačítkovým mechanickým ovládáním splachování. Bidety jsou rovněž závěsné. Umyvadla jsou zapuštěná pod umyvadlovou desku od výrobce Ravak. Vana značky Ravak je ocelová a smaltovaná. Sprchové kouty jsou s nerezovým odtokovým žlábkem a celoskleněnou sprchovou zástěnou bez rámu. Vodovodní baterie u umyvadel a bidetů budou stojánkové, pákové. Sprchové kouty budou osazeny podmítkovou termostatickou baterií. Všechny vodovodní baterie jsou značky SIKO. Koupelny budou vybaveny také designovými topnými žebříky SIKO.

Vytápění bytů

V místnostech, kde jsou parapety, jsou osazena ocelová desková otopná tělesa s hladkou čelní plochou. Těleso je vybaveno termostatickou hlavicí. Konvektory jsou regulované termostatickými ventily, které jsou ovládány pomocí prostorového termostatu. V koupelnách jsou topné žebříky zn. SIKO s el. patronou.

Větrání 

Řízení vzduchotechniky bude pomocí lokálních regulátorů s týdenním programem s individuální možností nastavení intenzity větrání v čase a v jednotlivých bytech. Regulátory variabilního průtoku vzduchu budou řízeny v každém bytě společně, tak aby větrání bylo v takzvaném rovnotlaku. V koupelnách a WC bude umístěno tlačítko, po jehož zapnutí dojde ke zvýšenému průtoku vzduchu po nastavitelnou dobu 3-20 min.

Pro instalaci digestoře bude v šachtě připraven odtah, který bude osazen samočinnou těsnou klapkou s magnetickým jištěním v uzavřené poloze. Potrubní rozvod bude dimenzován na průtok 300m3/hod/digestoř.

Elektroinstalace – silnoproud

Elektrické instalace jsou navržené s přípravou na inteligentní ovládání bytu. Ve standardu je osvětlení koupelen, WC a chodeb. Svítidla obytných místností, kuchyně a kuchyňských koutů nejsou osazeny a budou k nim dle projektu připraveny vývody.  V kuchyni bude připojení ukončené svorkami v rohu u plánované polohy kuchyně.

Přímé fakturační měření jednotlivých bytů je v technické místnosti v přízemí (chladící jednotky budou podružně měřeny na rozvodu pro společné prostory a rozúčtovány). Při výpadku distribuční sítě není dodávka elektřiny zajištěna. (jištění 3 x 25A, max. soudobý příkon 11kW). Místnosti v bytech jsou dle projektu osazeny silnoproudými zásuvkami a na terasách u zahrádek bude příprava pro osvětlení zahrad. Všechny rozvody jsou v mědi.

Elektroinstalace – slaboproud

V rámci každého bytu bude instalovaná bytová slaboproudá rozvodnice v předsíni bytu, ze které budou napojeny rozvody bytu dle projektu. V každé obytné místnosti bude 1 zásuvka pro TV. Systém bude doplněn centrální parabolou pro satelitní příjem. Bytový zvonek bude autonomní, přímo napojený do bytového telefonu.

Sadové úpravy a zavlažování

Předzahrádky bytů budou ve standardu zatravněné. Privátní zahrady jsou oploceny zdí doplněnou designovou tyčovou mříží do minimální výšky 1,6 m nad přilehlým vnějším terénem.